Antalya Emlak Danışmanlığı

Antalya Emlak Danışmanlığı

 

Emlak; arsa, bahçe, bina, daire gibi her türlü taşınmaz malları kapsayan, konutların, ticari ve arsa olarak değerlendirilen mülklerin genel adıdır. Emlak ekonomik istikrarsızlıklardan ve kur hareketlerinden fazla etkilenmemesi nedeniyle, uzun vadede güvenli bir araç olarak yatımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçları arasında yer alır.

 

    


Emlak çeşitleri nelerdir?


Emlak kategorisindeki taşınmaz mallar genel olarak konut, ticari ve arsa olarak değerlendirmeye tabii tutulur. Her türlü daire, residence, ev, villa, köşk, yazlık gibi taşınmazlar konut kategorisinde değerlendirilir. Ofis, fabrika, imalathane, atölye, kamu binaları, mağaza, dükkan, depo gibi kar amacı doğrultusuna kullanılan taşınmazlar ise ticari emlak olarak değerlendirilir. Otel, motel, pansiyon gibi turistik amaçlı işletmelerin taşınmazları da ticari emlak kategorisinde yer alır.


Emlakçı nedir?


Başkalarının taşınmazlarını alım, satım ve kiralama gibi çeşitli aracılık işlemlerinden komisyon usulü ile ticari kazanç sağlayan kişilere emlakçı adı verilir. Emlakçılar temel emlak alım satım kiralama işlemlerinin yanı sıra pazarlama, imar planı çıkartma, vergi muafiyeti alma, çap belgesi alma, emlak beyannamesi düzenleme gibi işlemlerde aracılık edebilirler. Bir kişinin yasal olarak emlakçı olabilmesi için diploma şartı aranmamakla birlikte Emlakçılar Odası’na ya da bağlı bulunduğu yerin Ticaret Odası’na kayıt yaptırması, vergi kaydının olması ve belediyeden ruhsat çıkartması gerekir.

 


antalya alanya emlak,antalya alanya emlak ofisi,antalya alanya en yakın emlak ofisi,antalya alanya en yakın emlakçı,antalya alanya güvenilir emlakçı,antalya alanya emlak firmaları,antalya alanya emlakçı,antalya alanya emlakçı adresleri,antalya alanya uygun fiyatlı emlakçı,antalya alanya uygun fiyatlı emlak ofisi,antalya alanya emlak ofisleri,antalya alanya emlak danışmanlığı,antalya alanya emlak fiyatları,antalya alanya en iyi emlakçı,alanya emlak,alanya emlak ofisi,alanya en yakın emlak ofisi,alanya en yakın emlakçı,alanya güvenilir emlakçı,alanya emlak firmaları,alanya emlakçı,alanya emlakçı adresleri,alanya uygun fiyatlı emlakçı,alanya uygun fiyatlı emlak ofisi,alanya emlak ofisleri,alanya emlak danışmanlığı,alanya emlak fiyatları,alanya en iyi emlakçı,

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

DİNLENMEK İÇİN AYRI AYRI TASARLANMIŞ GENİŞ BAHÇE BAHÇEDE SPOR MALZEMELERİ

ALANYA MAHMUT